Vizipipa - DSH, Heavy
Kód: 8847_en_hu.png?61f2d07c)
_en_hu.png?6175bf2e)

Kapcsolódó termékek
Termék részletes leírása
The Heavy model is first and foremost a hookah made of stainless steel, which reflects our entire philosophy - reliability, durability, laconicism. All parts of the hookah are made of high-quality AISI 304 stainless steel, so the hookah is not subject to corrosion and looks like new for many years. The device is quite heavy, its weight is ~ 2.7 kg. All threaded connections are easy to screw and fit perfectly into place. There is a silicone seal between the hookah and the base. The hookah has an adjustable diffuser that allows you to customize the draw to your liking.
The characteristic feature of the model is the transformation bodies on the mini version. When assembling the hookah, you can only use one pipe segment, which gives the hookah versatility.
The height of the hookah is 55 cm, inner diameter is 13 mm.
Complete set: body, mouthpiece, tray, adjustable diffuser, base seal and hookah bowl.
The hookah is compatible with any larger size base.
The image shown is for illustration purposes only.
In the «Additional parameters» section you can find out if the packaging includes a base, hose, mouthpiece or other accessories.
Cleaning: warm water + brush.
It is not recommended to clean the hookah with any cleaning agents. Using chemicals may damage the decorative elements or leave colored stains on various parts of the hookah.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Közepes vizipipák (40-60cm) |
|---|---|
| EAN vonalkód: | 8847 |
| Szín: | silver |
| Méret: | 40-60cm |
| Dekoráció: | stainless steel |
| Csatlakozás típusa: | plug |
| Base: | no |
| Bowl: | no |
| Mouthpieces: | included |
| Hose: | no |
| Diffuser: | included |
| Grommet for base: | included |
| Grommet for bowl: | included |
| Inner shaft diameter: | 13mm |
| Height: | 55cm |
| A tétel elfogyott… | |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

DSH was founded in 2015 and has been producing quality hookahs since then. After starting out by placing outsourcing orders, they have grown to a full-time production operation with over 1300 pipes produced per month.
